Bulgaria - Soon Hungaria - Soon Albanian Romania - Soon Italia - Soon

DOWNLOAD

Shkarkim Katallogjet
e prodhimeve tona mund ti shkarkoni:

Katalogu i kiosqeve, ostet e pritjes, postet shitėse... (.pdf 700kB)
katalog i dyerve rrėshqitėse(.pdf 300kB)
*klik i djathtė + Save Target As..Nė bashkėpunim me
SISTEMI PĖR HIJE "SAPILUX"

Sistemi lėvizės pėr hije "SAPILUX" ėshtė i projektuar nė mėnyrė qė nė tė gjitha rrethanat siguron kushte ideale. Pozita e llamellės mund tė rregullohet sipas rethanave tė ambijentit (intensitet tė dritės). Kjo do tė thotė qė gjithmonė mund tė arrihet mbrojtja e dėshiruar nga ndriēimi, dhe si rezultat i kėsaj kemi njė temperaturė tė kėndėshme brenda objektit.
Sistemi pėr hije "SAPILUX" efektivisht mbron nga rrezet e diellit, qė si pasojė zbrit shpenzimet e klimatizimit deri nė 30%. Me dizajn elegant dhe tė thjeshtė, ky sistem mund tė montohet nė sipėrfaqe tė ndėrtesave tė ndryshme, ku nevojitet rregullimi i temperaturės dhe intensitetit tė ndriēimit.
Sistemi pėr hije "SAPILUX" mund tė montohet direkt nė murė, me mbajtės metalik pothuajse nė tė gjitha sipėrfaqet. Ky sistem vihet nė lėvizje me dorė apo automatikisht.
Me pėrdorim tė kėtij sistemi, d.m.th. me ndrrimin e pozitės sė llamallave ndaj diellit, mund tė rregullojm intenzitetin e ndriēimit


- Instalimi i sistemit mund tė jetė horizontal apo vertikal, qė do tė thotė se sistemi mund tė instalohet nėn kėndin optimal, nepėr pullaze tė ēfardo lloji.
- Pjesė tė lehta tė cilėt janė rezistues ndaj ndikimeve atmosferike.
- Kursimi i energjisė mund tė jetė domethėnės, pra deri nė 30%.
- Me qėllim qė tė arrihet hija maksimale, kėndi i llamellave mund tė rregullohet sipas dėshirės, veēmas pėr ēdo hapėsirė.


Momentalisht nė ofertėn tonė kemi dy prodhime prej grupit SAPILUX
- SAPILUX ® S 600
- SAPILUX ® C 85


SAPILUX ® S 600Llamella tė aluminit tė plota apo tė perforuara; ngjyra sipas dėshirės; ngjyrosja kryhet me spėrkatje.
- Boshti i kompresuar i aluminit, nė dimensione tė pėrshtatshme.
- Motor i jashtėm - 230V, IP55

Pjesėt pėrbėrėse tė sistemit: pjesė pėr montim tė pjesėve prej materijeve plastike tė pėrforcuara me pe xhami dhe pjesė alumini.

Sistemi pėr hije "SAPILUX" nė vehte pėrmban pjesėt pėrbėrėse - shpėrndarja bėhet me porosi tė posaēme:
- ndėrprerės;
- radio marrės;
- dirigjues;
- njėsi meteorologjike (detektor i erės, rrezatimit tė diellit, shiut.


 

SAPILUX ® C 85

Trashėsia standarte e llamellės: 0,5 mm i 0,6 mm. Llamellat mund tė shpėrndahen dhe nė trashėsi tjera, me porosi tė posaēme.
- Pesha: 0.148 kg/m2 me trashėsi prej 0,5 mm, 0,178 kg/m2 me trashėsi prej 0,6 mm.
- Kėndet: gjerėsia pėr pėrforcim (drejtuese) prej 30° dhe 45°
- Pėrmasa e propozuar (numri i llamellave nė njė m2):
- 14,32 copė/ m2 nė rast tė shinės pėr pėrforcim (drejtuese) prej 30°
- 11,80 copė/ m2 nė rast tė shinės pėr pėrforcim (drejtuese) prej 45°
- Montimi i sistemit: shinat (drejtuese) duhet tė pėrforcohen nė mur ose pėr sipėrfaqe tė zgjedhur, kurse llamellat tė vendosen nė drejtuese.
- Veēoritė speciale: sistemi pėr hije "SAPILUX C 85" mund tė instalohet nė sipėrfaqe tė brendshme dhe tė jashtme.

Copyright © Intergrand doo 2007.